Galeria zdjęć

W kwietniu i w maju uczniowie klas trzecich i czwartych wzięli udział w projekcie WODA. Razem współpracowali i po długich doświadczeniach samotnej pracy on-line musieli dotrzymać umowy, wymyślić i zrobić coś ciekawego RAZEM.

Uczestniczyli w wycieczkach nad wodę: Nad Wisłę, nad Potok Służewiecki lub do Muzeum Warszawy i na Bulwary warszawskie. Przygotowali fotoreportaż.

Po wprowadzeniu przez p. Kingę i p. Julitę w to, czym jest projekt, jakie ma etapy oraz czym można się w nim zajmować uczniowie podzieleni na 4-osobowe grupy ustalili swój temat badawczy lub konstruktorski i przystąpili do wykonania makiet, lapbooków, quizów, plakatów, gier planszowych z elementami interaktywnymi. Prezentowali zwierzęta wodne; rzeczne, morskie, a nawet żyjące na dnie oceanu. Informowali o problemach, jakie niesie nieumiejętne wykorzystanie wody przez człowieka np. unicestwienie Jeziora Aralskiego, pouczali jak oszczędzać wodę, pokazywali historyczne wykorzystanie rzek oraz współczesne bezpieczne rozrywki nad wodą. Sprawdzali też w quizach i pytaniach do gier, ile pozostali uczestnicy projektu zapamiętali o wodzie. Prace znalazły się na wystawie na szkolnym korytarzu.

Na koniec podsumowanie projektu przyniosło jeszcze jedno wyzwanie – zadanie spontaniczne: z takich samych materiałów wyjściowych powstały różne sprzęty pływające i większość z nich długo utrzymała się na wodzie. Myśl konstruktorska zdała egzamin . Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałą pracę dzieci i tutorów.

Dodaj komentarz

Skip to content